Czy meble do salonu fryzjerskiego mogą pomóc Ci w generowaniu większej sprzedaży?

Prawdopodobnie właśnie teraz drapiesz się po głowie w zakłopotaniu. Słyszałeś już, że świetna obsługa klienta, przemyślana strategia marketingowa czy dobrze wdrożony program lojalnościowy pomagają w zwiększeniu sprzedaży, ale dlaczego, u licha, Twoje meble miałyby być w tej kwestii wartościowym graczem? Czy nie powinny one być po prostu wygodne dla pracowników i klientów - i to wszystko? W jaki sposób wybór krzeseł lub biurek do salonu fryzjerskiego koreluje z generowanymi przez Ciebie przychodami? Jakkolwiek niedorzecznie by to nie brzmiało - istnieje sposób, aby zamienić niezbędne wyposażenie salonu w maszynkę do zarabiania pieniędzy, i nie chodzi tu nawet o konkretny styl mebli, które masz kupić, ale o sposób, w jaki je wykorzystujesz. Jak możesz to zrobić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Co jest niezbędne w salonie fryzjerskim?

Zanim zajmiemy się szczegółami, jak sprawić, by meble do salonu fryzjerskiego stały się narzędziem zarobkowym, ustalmy, jakie rodzaje towarów są absolutnie niezbędne. Ogólnie rzecz biorąc, salony fryzjerskie mają znacznie więcej swobody twórczej, jeśli chodzi o wybór mebli w porównaniu do salonów paznokci lub PMU. Owszem, krzesła i stoły muszą spełniać określone kryteria, ale często nie trzeba ograniczać się do wyboru wyłącznie z wyposażenia dedykowanego dla branży. Dzięki temu możesz mocno wystylizować wnętrze, nadając mu bardzo wyrazistą estetykę (wystarczy spojrzeć na te genialne pomysły na aranżację małego salonu fryzjerskiego!). Nie musisz ograniczać się do ogólnego "czystego, mgliście kobiecego" designu, który wciąż dominuje w branży - możesz być tak odważny, jak tylko chcesz, jedyne, co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia (i być może budżet, w zależności od Twojego wyobrażenia o śmiałości).

Biorąc to wszystko pod uwagę, co jest najważniejsze, jeśli chodzi o meble do salonu fryzjerskiego?

Biurko do salonu fryzjerskiego

Lada recepcyjna powinna być przede wszystkim odpowiedniej wielkości. I zanim jeszcze zaczniesz myśleć o wizualnym aspekcie, upewnij się, że ma optymalną wysokość, aby recepcjonistka mogła wygodnie pracować. Będą one spędzać długie godziny siedząc tam, więc ważne jest, że nie skazujesz ich na problemy z plecami, szyją i ramionami za pomocą swoich wyborów meblowych.

Jaka będzie odpowiednia wysokość recepcji w Twoim salonie? Co zaskakujące, wysokość biurka należy zawsze dopasować do krzesła, a nie na odwrót. Powinieneś być w stanie utrzymać kąt między przedramieniem a górną częścią ramienia pomiędzy 70 a 135 stopni. Ogólnie rzecz biorąc, dla osoby o przeciętnym wzroście i konwencjonalnej wielkości krzesła, biurko powinno mieć wysokość około 70-76 cm.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze biurka do salonu fryzjerskiego jest to, że powinno być wystarczająco duże, aby recepcjonista mógł przechowywać wszystkie niezbędne przedmioty. Na szczęście, jeśli używasz oprogramowania dla swojego salonu fryzjerskiego, unikasz bałaganu notatników, długopisów i formularzy papierowych. W takiej sytuacji wystarczy urządzenie, które łączy się z Internetem, takie jak laptop lub komputer PC. Oczywiście potrzebny jest również system POS, dlatego warto zadbać o to, aby na biurku było wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie się po nim poruszać.

Stół do salonu fryzjerskiego

Jeśli chodzi o stanowiska do stylizacji włosów, sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane. Wiele zależy od tego, jak wiele narzędzi chcesz tam trzymać i jak bardzo planujesz wykorzystać swój wózek. Ogólnie rzecz biorąc, aktualnym trendem jest utrzymywanie stacji tak schludnej i minimalistycznej, jak to tylko możliwe. Nie jest już uważane za profesjonalne trzymanie wszystkich produktów i przyrządów do stylizacji leżących w pobliżu. W dzisiejszych czasach stół do salonu fryzjerskiego to raczej próżność dedykowana klientowi niż typowe stanowisko do stylizacji przydatne dla fryzjera.

Dobry stolik do salonu fryzjerskiego powinien być łatwo dostępny i praktyczny w użyciu. Powinno się móc go obejść i łatwo dosięgnąć do jego powierzchni. Kolejnym ważnym elementem jest lustro - powinno być dobrze oświetlone, aby klient mógł zobaczyć realistyczne odbicie swojego wyglądu. Należy pamiętać, że ludzie mają wiele różnych kształtów i rozmiarów, dlatego lustro musi być na tyle duże, aby zarówno wyjątkowo wysocy, jak i niscy mogli wyraźnie zobaczyć swoją nową fryzurę.

Wózek do salonu fryzjerskiego

Wózek (lub wózek) to najlepszy przyjaciel stylisty! Dzięki niemu możesz mieć swoje narzędzia zawsze pod ręką, bez konieczności zagracania stanowiska do stylizacji. Dobry wózek do salonu fryzjerskiego powinien mieć wyznaczone miejsce na gorące narzędzia, być łatwy w czyszczeniu, posiadać zamek oraz odpowiednią ilość szuflad i schowków. Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że wysokość wózka powinna zależeć od tego, czy stylista preferuje pracę na stojąco czy na siedząco. Ponieważ większość fryzjerów często zmienia pozycję, zwłaszcza podczas długiej usługi, warto rozważyć zaopatrzenie się w wózek z regulowaną wysokością.

Stacja do szamponu w salonie fryzjerskim

W zależności od indywidualnych potrzeb, można zdecydować się na osobne misy i fotele lub postawić na kompletny system płukania (gdzie misa i fotel są ze sobą połączone). Pierwsza opcja jest zazwyczaj tańsza, preferowana przez małe salony, które są ograniczone dostępną przestrzenią i budżetem, natomiast druga jest zdecydowanie droższa, ale również preferowana przez klientów.

Fotele do salonów fryzjerskich

W salonach fryzjerskich stosuje się wiele różnych rodzajów krzeseł, począwszy od tych dość konwencjonalnych (krzesła recepcjonistki) po bardziej specjalistyczne (krzesła do stylizacji, krzesła suszarki, krzesła do szamponu, stołki stylistki). Nie wszystkie z nich mogą być potrzebne - wszystko zależy od posiadanego (lub planowanego) wyposażenia i świadczonych usług. Na przykład zaawansowane stanowiska do szamponów i suszarek mają zazwyczaj wbudowane krzesła.

Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, krzesła mogą naprawdę zmienić lub zepsuć Twój salon, zwłaszcza jeśli specjalizujesz się w zabiegach, których wykonanie zajmuje dużo czasu, takich jak koloryzacja czy pasemka. Klienci będą o wiele mniej skłonni do powrotu do Twojego salonu, jeśli po wizycie będą odczuwać silny ból pleców. Jeśli masz ograniczony budżet, lepiej jest kupić wysokiej jakości krzesła z drugiej ręki, niż kupić coś nowego, ale o niskiej jakości. Uwierz nam - różnica jest naprawdę zauważalna.

Jak możesz zwiększyć swoją sprzedaż z pomocą mebli do salonu fryzjerskiego?

Teraz podzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi mebli do salonu, które mogą pomóc Ci zarobić więcej.

 • Większość klientów nie lubi czegoś w swoich włosach - czy są one suche, tłuste, puszące się, cienkie, trudne do ułożenia, itp. Możesz zapytać klienta o jego obawy w trakcie rozmowy, ale wiele osób wspomina o swoich problemach z włosami dość szybko, gdy rozmawia ze stylistą. Kiedy już dowiesz się, co trapi Twojego klienta, zanotuj to w jego szczegółowej historii klienta na Twoim koncie Versum. Następnym razem, gdy klient przyjdzie, wybierz kilka produktów, które rozwiążą jego problem (luksusowe serum odmładzające i maska dla klienta cierpiącego z powodu poważnych uszkodzeń włosów, szampon odświeżający i spray dodający objętości dla klienta z tłustą skórą głowy) i umieść je na stanowisku do stylizacji, którego zamierzasz użyć. Podczas wykonywania usługi klient z pewnością zauważy produkty i będzie miał dużo czasu, aby rozważyć dokonanie zakupu. W miarę postępu procesu stylizacji, będzie coraz bardziej kusiło go, aby rozpocząć nową rutynę pielęgnacji włosów, która pozwoli mu utrzymać piękny efekt. Jeśli zauważysz, że przyglądają się produktom z boku, możesz rozpocząć rozmowę o ich zaletach w bardzo naturalny sposób. Jak widzisz, stół w salonie fryzjerskim może stać się nową półką dla Twojej sprzedaży detalicznej - ale o wiele bardziej efektywną!
 • Klienci odwiedzają Twój salon, aby skorzystać z usługi, ale większość z nich ceni sobie możliwość zrelaksowania się i odprężenia tak samo, jak nowe cięcie czy kolor. Zdziwiłbyś się, jak wiele osób decyduje się na wizytę w droższym salonie tylko dlatego, że zapewnia on lepszą obsługę klienta! Jeśli chcesz skusić takich poszukiwaczy przyjemności do swojego biznesu, a Twój budżet na to pozwala, rozważ zakup foteli masujących do stacji mycia i suszenia włosów. Doświadczenie fantastycznego masażu głowy, a jednocześnie uzyskanie masażu pleców pozostawi klientów pragnących kolejnej sesji i całkiem sporo nadziei, że ich odrost pojawi się szybciej!
 • Nawet wybór lustra i oświetlenia może mieć wpływ na sprzedaż. Płaskie oświetlenie sprawi, że Twoi klienci będą bardziej zadowoleni z tego, co widzą w lustrze i zaczną kojarzyć swój najlepszy wygląd z wizytą w Twoim salonie. Ostre, niekorzystne oświetlenie i lustra, które uwydatniają wszystkie niedoskonałości twarzy sprawią, że klienci będą czuli się bardzo niepewnie. Podświadomie będą chcieli unikać miejsca, które sprawia, że są nieszczęśliwi. Jednocześnie, jeśli poczują się piękne - z przyjemnością będą wracać.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz działalność salonu fryzjerskiego lub jesteś właścicielem salonu, który chce przyprawić rzeczy, wiedząc, jak uzyskać jak najwięcej z mebli do salonu fryzjerskiego może przynieść znaczny wzrost dochodów. W połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem dla salonów fryzjerskich, takim jak Versum, te techniki sprzedaży i marketingu dadzą Ci możliwość pracy mądrzej, a nie ciężej. Wypróbuj zarówno wskazówki, jak i nasz system dla siebie!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Table of Contents

 • Co jest niezbędne w salonie fryzjerskim?
  • Biurko do salonu fryzjerskiego
  • Stół do salonu fryzjerskiego
  • Wózek do salonu fryzjerskiego
  • Stacja do mycia szamponem w salonie fryzjerskim
  • Krzesła do salonu fryzjerskiego
 • Jak możesz zwiększyć swoją sprzedaż dzięki meblom do salonu fryzjerskiego?
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Story Page