Czy każda suszarka do włosów może być dobra do studia fryzjerskiego?

Suszarka do włosów to urządzenie, które można znaleźć w każdym domu, ponieważ wszyscy potrzebujemy wysuszyć włosy po prysznicu lub kąpieli. Obecnie istnieje wiele różnych modeli tego typu sprzętu, ale czy wszystkie są dobrym wyborem do salonów fryzjerskich? Zdecydowanie nie! Aby oferować swoim klientom profesjonalne usługi, nie można używać zwykłej suszarki do włosów do użytku domowego lub jej zminimalizowanej wersji turystycznej. Trzeba kupić dobrej jakości urządzenia, które są przeznaczone dla fryzjerów. Mogą one kosztować znacznie więcej niż zwykłe suszarki do włosów, ale jest to na pewno konieczna inwestycja.

Podstawowe funkcje profesjonalnych suszarek do włosów

Fryzjer, który chce wyposażyć swój salon w profesjonalne urządzenia tego typu, zdecydowanie powinien kupować je w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży tego typu produktów dla pracowni fryzjerskich. W ten sposób możemy mieć pewność, że kupujemy produkty dobrej jakości, posiadające niezbędne certyfikaty.

Wiele osób myśli o suszarkach jako o urządzeniach, które służą jedynie do suszenia włosów, gdyż wydaje się to oczywiste. Jednak ten prosty element wyposażenia jest również bardzo ważny podczas stylizacji włosów. Dlatego też profesjonalne salony fryzjerskie powinny być wyposażone w suszarki z przydatnymi funkcjami i na przykład z dodatkowymi nasadkami. Dzięki temu tworzenie wspaniałych fryzur zajmie mniej czasu i będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Wymienne nasadki różnego rodzaju przeznaczone są do różnych rodzajów stylizacji włosów, dlatego warto zadbać o to, aby wybrana przez nas suszarka do włosów była wyposażona w takie dodatkowe elementy. Wielu fryzjerów decyduje się również na zakup suszarek z jonizacją, gdyż klienci cenią sobie tę specyficzną funkcję. Jonizacja zamyka łuskę włosa, przez co włosy wyglądają na gładsze i znacznie bardziej lśniące, a to jest właśnie to, co każda klientka lubi najbardziej.

Suszarka pełna mocy

Niezwykle ważne są również parametry profesjonalnych suszarek do włosów. Zdecydowanie powinniśmy zadbać o to, aby wybrane przez nas urządzenia posiadały odpowiednią moc nadmuchu. Suszarki dostępne obecnie na rynku mogą mieć moc od 1000 do 2300W. Do włosów długich i grubych potrzebujemy urządzenia o większej mocy, co gwarantuje szybsze wysuszenie włosów klientki. Natomiast do włosów krótkich i grubych wystarczy mniejsza moc.

Przewód

Kolejną ważną cechą dobrej suszarki do włosów, o której czasem zapominamy, jest długość przewodu. Musimy się upewnić, że jest on wystarczająco długi, gdyż pozwoli nam to na komfortowe wykonywanie pracy. Jeśli przewód jest zbyt krótki, ruchy fryzjera są ograniczone, przez co nie może on skupić się wyłącznie na włosach klienta.

Story Page