Poznaj makijaż dla platynowych włosów i zaskocz swoje klientki.

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Poznaj makijaż dla platynowych włosów i ...

Platynowe lub białe włosy są w modzie, niezależnie od tego, czy jest to naturalny kolor Twojej klientki dzięki upływowi czasu, czy też wynik wielu godzin spędzonych w Twoim salonie, i powinnaś wiedzieć, że ten wyjątkowy styl wymaga makijażu, który go uzupełni, aby wyglądał jak najbardziej niesamowicie.

W tym artykule porozmawiamy o makijażu włosów platynowych, abyś mogła udzielić swoim klientkom jak najlepszej porady.

Platynowe włosy są trendy.

Siwe lub platynowe włosy to coraz popularniejszy styl i można go zobaczyć na każdym typie klientki. Od bardzo młodych osób, które chcą odważyć się na coś innego, po panie, które pokazują swoje siwe włosy i odeszły od farby do włosów. Kolor ten sprzyja głównie osobom o chłodnych odcieniach skóry. W przypadku, gdy jest ona wykonywana w salonie za pomocą farbowania i rozjaśniania należy to robić bardzo ostrożnie, gdyż jest to proces, który może uszkodzić włosy.

Makijaż dla włosów platynowych

Jednym z pytań, które często zadają sobie osoby po przejściu na platynę jest: jak nakładać makijaż, jeśli mam platynowe włosy? Przy tak odmiennym stylu może być kłopotliwe dobranie idealnej techniki makijażu, tak aby wyglądać naturalnie, ale też wydobyć cechy swojej twarzy. Istnieją jednak pewne strategie, które pomogą Ci osiągnąć tę idealną równowagę - zastosuj je w praktyce, gdy będziesz musiała wykonać makijaż dla kogoś o takich cechach!

Naturalny makijaż

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wykonywaniu makijażu dla klientek o białych lub platynowych włosach jest to, aby zawsze stosować bardziej naturalny wygląd. Włosy i tak będą zwracać na siebie uwagę, więc nie chcesz, by wyglądały na przesadzone. Mając to na uwadze, możesz pominąć techniki, których celem jest skupienie wzroku na twarzy, takie jak konturowanie, i skupić się tylko na konkretnych obszarach.

Kolorowy makijaż

Częstym błędem popełnianym przez ludzi po platynowaniu włosów jest trzymanie się z dala od koloru, a to tylko sprawi, że Twoja klientka będzie wyglądać nieciekawie. Jeśli znasz odcienie, które dobrze komponują się z kolorem jej skóry, możesz stworzyć niesamowite kombinacje, dzięki którym będzie wyglądać olśniewająco .

Dwa z odcieni, które najlepiej pasują do platynowych włosów to wariacje różu i ciepłe brązy. W przypadku, gdy nie jesteś pewna, jaki kolor pasuje do danej klientki, istnieje prosta sztuczka, którą możesz zastosować w praktyce - użyj odcieni o kilka odcieni większych niż kolor jej skóry. Doda to twarzy koloru, a także sprawi, że wszystkie użyte przez Ciebie odcienie będą pasowały do Twojej klientki.

Skup się na ich ulubionym obszarze

Aby nie popaść w przeładowany i przesadzony makijaż, można polecić klientce skupienie się na frakcji twarzy, którą chce podkreślić. Będzie to w dużej mierze zależało od kształtu twarzy każdej klientki i jej osobistych preferencji, ale najpopularniejsze obszary to zazwyczaj oczy, usta lub kości policzkowe. Wskazane jest podkreślenie tych cech, ponieważ dodadzą one twarzy koloru i życia, co często jest dużym wyzwaniem dla osób o platynowych włosach.

Nałóż dużo różu do policzków

Wyzwaniem dla tych osób, jeśli chodzi o makijaż, jest wyglądać naturalnie, nie wyglądając przy tym zimno lub nudno, więc dobry róż jest Twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Róż do policzków występuje w różnych odcieniach i ten, którego użyjesz, może się różnić w zależności od klientki, jednak najbardziej polecane kolory to róż i lekkie czerwienie, w zależności od odcienia Twojej skóry.

Definiowanie brwi

Brwi są fundamentalną częścią makijażu klientki, dlatego tak ważne jest określenie koloru brwi dla włosów platynowych. Ogólnie zaleca się stosowanie jasnych odcieni brązu, aby nie wyglądały zbyt ciemno na skórze klientki, ale były wystarczająco ciemne, aby były widoczne. Kolor brwi dla siwych włosów może być kontrowersyjnym tematem rozmów, ponieważ istnieje wiele opinii na ten temat. Są klientki, które wolą nosić brwi jak najlżejsze, a są też takie, które używają ich jako narzędzia do obramowania twarzy.

Makijaż dla włosów platynowych może wydawać się skomplikowany, ale jest to temat niezwykle ciekawy i przydatny, biorąc pod uwagę szybki rozwój trendu białych włosów. Dzięki odpowiednim wskazówkom i perfekcyjnym technikom, możesz sprawić, że makijaż Twoich klientek będzie godny wybiegu.

Powiązane artykuły:

  1. Pixie cut: Pochodzenie, styl, jak to zrobić i dbać o niego
  2. Acripie: technika, niezbędne narzędzia i wskazówki
  3. Różne fryzury imprezowe dla kobiet

Story Page