Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem korzystania z oprogramowania dla centrów sportowych?

Otwierając centrum sportowe lub siłownię, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Wszystkie z nich wiążą się ze znaczną inwestycją czasu i pieniędzy w prowadzenie firmy. Jest jednak jeden kluczowy punkt, którego wielu nie bierze pod uwagę - wdrożenie oprogramowania do zarządzania.

Oprogramowanie może stanowić różnicę między odnoszącym sukcesy centrum sportowym a takim, które zbankrutuje. Dzięki niemu można zautomatyzować większość podstawowych zadań biznesowych, zaoszczędzić czas i pieniądze, które można zainwestować w zadowolenie klientów.

Większość centrów sportowych lub siłowni, które nie korzystają z oprogramowania do zarządzania, traci dużo czasu i nie jest w stanie wykonywać wszystkich zadań administracyjnych w sposób zadowalający. Wśród głównych problemów, z jakimi się borykają są

 • Brak kontroli w pobieraniu opłat za zajęcia i abonamenty w centrum sportowym.
 • Nadmierna nieobecność klientów.
 • Wściekli klienci z powodu przepełnionych zajęć.
 • Utrata stałych klientów z powodu braku lojalności.
 • Słaba kontrola zarządzania przychodami.

Każdy z tych problemów może oznaczać poważne straty dla firmy i należy ich unikać od samego początku.

Dobrą wiadomością jest to, że wyspecjalizowane oprogramowanie do zarządzania centrum sportowym może rozwiązać powyższe problemy. Nie tylko automatyzuje ono wszystkie zadania administracyjne, ale także pomaga budować lojalność obecnych klientów.

Narzędzie takie można wdrożyć, subskrybując program za pomocą miesięcznych płatności. Metodologia ta nazywana jest SaaS (oprogramowanie oparte na subskrypcji). W ten sposób można uzyskać następujące korzyści:

 • Więcej studentów na zajęciach.
 • Większy roczny przychód.
 • Mniej godzin spędzonych na administrowaniu szkołą.
 • Lepsze wyniki nauczycieli, którzy z tobą współpracują.
 • Zadowoleni klienci z twoich usług.
 • Zwiększona baza klientów dzięki kampaniom e-mail marketingowym.

Jeśli chcesz poznać więcej zalet oprogramowania do zarządzania, zapoznaj się z tym artykułem: Zalety oprogramowania w chmurze do zarządzania firmą.

Cechy oprogramowania do zarządzania

 • Planowanie zajęć online

W tym zdigitalizowanym świecie smartfon lub komputer stały się dla ludzi bardzo cennymi aktywami, a w niektórych przypadkach niezbędnymi do życia. Dlatego też rezerwowanie zajęć na siłowni lub wchodzenie bezpośrednio na stronę internetową, aby sprawdzić, czy są miejsca na ulubione zajęcia, to już przeszłość.

W dzisiejszych czasach istnieją lepsze alternatywy, takie jak korzystanie z oprogramowania do zarządzania dla klientów w celu rezerwacji zajęć, za pośrednictwem strony internetowej, sieci społecznościowej lub jeszcze lepiej aplikacji. Stworzysz lepsze doświadczenie użytkownika, zachęcając klientów do rezerwacji zajęć online. W międzyczasie będziesz mieć kontrolę nad swoim biznesem i zorganizowany harmonogram.

 • Raporty zarządcze

Oprogramowanie do zarządzania wykorzystuje dane wygenerowane z rezerwacji i sprzedaży do generowania raportów ze statystykami dotyczącymi najczęściej zamawianych zajęć, najczęściej wybieranych godzin i najbardziej efektywnych trenerów w centrum sportowym. Na podstawie tych raportów można podejmować strategiczne decyzje w celu optymalizacji zarządzania firmą.

 • Kontrola zapasów

Jeśli Twoje centrum sportowe sprzedaje produkty wzmacniające plan treningowy Twoich uczniów lub wynajmujesz część potrzebnego sprzętu lub odzieży, wdrożenie oprogramowania do kontroli zapasów w czasie rzeczywistym będzie niezbędne. Oprogramowanie automatycznie zaktualizuje się o przychodzące i wychodzące produkty. Pozwala to na uzyskanie informacji potrzebnych do uzupełnienia zapasów na czas i uniknięcia marnowania zasobów.

 • Kontrola gotówki

Kontrola gotówki pozwala w czasie rzeczywistym dowiedzieć się, ile pieniędzy masz do dyspozycji, ile wpłynęło i skąd pochodzi, a ile wypłynęło z powodu wydatków. Będziesz w stanie podejmować decyzje finansowe na podstawie rzeczywistych informacji o przepływach pieniężnych w Twoim centrum sportowym.

 • Marketing e-mailowy

Dla firm z branży fitness marketing e-mailowy jest niezwykle cennym narzędziem do budowania lojalności klientów. Bardzo łatwo jest dołączyć do treningu porady dotyczące odżywiania i stylu życia, które trafiają do skrzynki odbiorczej zgodnie z gustami i cechami każdego członka centrum sportowego.

Oprogramowanie do zarządzania pozwala wysyłać masowe mailingi, grupując bazę klientów według ich cech. W ten sposób zwiększasz wartość swoich klientów i tworzysz bardziej bezpośredni związek ze swoim centrum sportowym.

 • Prowizje

Dobrym sposobem na zachęcenie trenerów pracujących w centrum sportowym do wykonywania dobrej pracy jest wdrożenie skutecznego systemu prowizji. Oprogramowanie do zarządzania sprawia, że jest to niezwykle łatwe, automatycznie oblicza prowizję dla każdego trenera, w oparciu o rezerwacje dokonane za pośrednictwem strony rezerwacji oprogramowania.

 • Spersonalizowana aplikacja

Jak wspomniano w sekcji kalendarza online, spersonalizowana aplikacja ułatwia rezerwację dla klientów i jest unikalną funkcją, która wyróżnia Cię na tle konkurencji.

Podsumowanie

Jeśli chcesz przenieść swoje centrum sportowe na optymalny poziom, ponad konkurencję i zgodnie z trendami świata technologii. Niezbędne jest wdrożenie oprogramowania do zarządzania, ponieważ zwiększy to dochody i pozwoli poświęcić więcej wolnego czasu swoim klientom.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa oprogramowanie do zarządzania, możesz umówić się na bezpłatne demo, klikając poniższy link: Darmowe Demo.

Story Page