Jak zaprojektować idealną poczekalnię fryzjerską?

Szczerze mówiąc, nikt nie lubi tracić czasu w poczekalni - jest to po prostu coś, co musimy robić od czasu do czasu. Wrażenie wywierane przez to miejsce może być niezwykle istotne: dlatego tak ważne jest, aby Twoi goście czuli się mile widziani, zrelaksowani i komfortowi. Jednocześnie, poczekalnia fryzjerska powinna być odzwierciedleniem tego, co reprezentuje Twój salon. Aby zrobić to prawidłowo, skorzystaj z naszych kilku wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich mebli do salonu fryzjerskiego.

Recepcja

Powinna być centralnym i głównym punktem całej poczekalni. Każdy powinien być w stanie zobaczyć ją od wejścia i mieć do niej łatwy dostęp. Biurko musi być klarowne i zachęcające; nie chcesz, aby Twoi klienci widzieli papiery i pakiety rozrzucone dookoła. Aby tego uniknąć, powinieneś zainwestować w model z odpowiednią ilością miejsca do przechowywania. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na wszystkie niezbędne rzeczy, takie jak komputer, telefon, niektóre produkty do stylizacji sprzedawać.

O kształcie recepcji, to powinno zależeć od reszty projektu salonu fryzjerskiego, może to być stal lub pleksi, to twój telefon. Wybierz modele, które zapewniają wysoką trwałość i nie zapomnij, aby zmierzyć wszystko, więc biurko może łatwo zmieścić się w wolnym obszarze.

Siedzisko

Podobnie jest z siedziskami - poczekalnia fryzjerska musi wyglądać atrakcyjnie, profesjonalnie i jednocześnie przestronnie. Oprócz wymiarów trzeba podjąć kilka ważnych decyzji, np. o ilości i wyglądzie krzeseł i stolików w poczekalni. Pozostawmy wystarczająco dużo miejsca, aby klienci mogli swobodnie się poruszać, nie ustawiajmy krzeseł zbyt blisko siebie. Jeśli chodzi o układ siedzisk, możemy pozostawić klientom wybór i zdecydować się na układ w kształcie litery U lub kwadratu.

Wybierając idealne krzesła do poczekalni fryzjerskiej, zadaj sobie kilka poniższych pytań:

- Czy są wygodne? (jeśli nie, prawdopodobnie sprawią, że czas oczekiwania wyda się jeszcze dłuższy),

- Czy są dopasowane do wzrostu, wieku i mobilności Twoich klientów? Może trzeba będzie kupić krzesła w kilku rozmiarach, aby pomieścić wszystkich?

- Jaki rodzaj tapicerki preferujesz? Naturalne tkaniny są mniej wytrzymałe niż połączenie tkanin i tkanin konstrukcyjnych. Im ciaśniejszy jest splot, tym lepiej. Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, możesz zainwestować w siedzenia winylowe.

Pieniądze, pieniądze, pieniądze

Wystrój Twojego salonu nie będzie wolny. Dwa najważniejsze czynniki podczas dekorowania poczekalni fryzjerskiej to pieniądze i czas. Jeśli planujesz wykończyć recepcję przed tym konkretnym terminem (np. otwarcie salonu fryzjerskiego), pamiętaj, aby zostawić odpowiednią ilość czasu. To pomoże Ci zredukować niepotrzebny stres przed wielkim dniem.

Story Page