Jakie elementy wyposażenia są niezbędne w salonie fryzjerskim?

Wśród zakładów usługowych odwiedzanych przez licznych klientów jedno z pierwszych miejsc zajmują salony fryzjerskie. Jeżeli chcemy świadczyć takie właśnie usługi, musimy znaleźć nie tylko odpowiedniej wielkości lokal, ale także zakupić niezbędne wyposażenie. Niezbędne elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego

Fotel

W salonie fryzjerskim sprawdzi się wyłącznie fotel fryzjerski. Wybierając go musimy wziąć pod uwagę, aby był on wygodny nie tylko dla fryzjera, ale przede wszystkim dla klientki. Przy jego wybieraniu zwróćmy uwagę na następujące elementy: podłokietniki, możliwość obracania, wygodne oparcie, podnóżek. Jeżeli w salonie planujemy świadczyć także usługi dla najmłodszych klientów, zastanówmy się, czy nie warto zainwestować dodatkowych środków w zakup fotela dla dzieci. Fotele dla dzieci są nie tylko bardzo kolorowe, ale mają także bardzo różne kształty. Dziecko może poczuć się w nim na przykład jak pilot samolotu.

myjnie fryzjerskie Ayala

Konsola

Kolejny po fotelu niezbędny element wyposażenia każdego salonu. Należy ją ustawić przed lustrem. Dzięki temu nasi klienci będą mogli obserwować przebieg naszej pracy na bieżąco. W zależności od możliwości ustawiamy konsolę w taki sposób, aby lustro było oświetlone przez wpadające do środka promienie słoneczne. Światło naturalne to jednak zbyt mało, konsola wraz z lustrem muszą zostać dobrze oświetlone także sztucznym światłem.

Myjka

Jest równie niezbędna na wyposażeniu salonu fryzjerskiego, jak konsola i fotel. To wykona ze specjalnego tworzywa sztucznego lub porcelany umywalka, która służy do mycia włosów klientów. Jej kształt należy dobrać tak, aby zapewnić wygodne mycie głów. Jest elementem uzupełniającym jest fotel. Wyposażenie uzupełniamy o szafkę na kółkach do przechowywania najczęściej używanych akcesoriów.

Maszynki elektryczne i suszarki

Suszarki są niezbędne do suszenia i modelowania włosów. Powinny mieć dużą moc, aby czynności te zajmowały, jak najmniej czasu. Strzyżenie i wygalanie włosów wymaga z kolei elektrycznych maszynek do strzyżenia. Wśród nich są modele zasilane tradycyjnie, czyli prądem z gniazdka oraz modele akumulatorowe. Te ostatnie są bardziej praktyczne.

Story Page