3 rzeczy o ubezpieczeniu uzdrowiskowym, których mogłeś nie wiedzieć

Powszechnie wiadomo, że spa to uosobienie idealnego, holistycznego doświadczenia relaksacyjnego. Zapach paczuli unoszący się w całym spa, delikatny dźwięk wody płynącej z miniaturowego wodospadu i uśmiechnięty personel witający Cię serdecznie - dla klientów to jak siódme niebo. Ale za kulisami, właściciele spa i personel krzątają się, upewniając się, że wszystko działa jak w zegarku. Nawet w najlepiej zarządzanych spa zdarzają się wypadki, dlatego też posiadamy ubezpieczenie spa, które pomaga pokryć koszty. Istnieje jednak kilka sekretów ubezpieczenia spa, o których mogłeś nie wiedzieć, więc chwyć swoją herbatę chai i przejdźmy do tematu!

Dodatkowe rodzaje pokrycia

Jako właściciel firmy, doskonale zdajesz sobie sprawę z bardziej powszechnych rodzajów ubezpieczenia działalności spa, takich jak ubezpieczenie budynków, zawartości, odpowiedzialności publicznej, samozatrudnienia i odpowiedzialności pracodawcy - jednak to tylko zarysowanie wierzchołka góry lodowej. Istnieje szereg innych ubezpieczeń, które naprawdę mogą dać Ci dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, które obejmują:

 • Odpowiedzialność za produkt - niezależnie od tego, czy jesteś masażystą, aromaterapeutą, czy specjalizujesz się w cukrowaniu ciała i depilacji woskiem, musisz przeprowadzić konsultację z każdym nowym klientem i zapytać o ewentualne alergie. Jeśli tego nie zrobisz, a klient dozna obrażeń spowodowanych przez jeden z Twoich produktów, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej spa za produkty pokryje koszty sądowe.
 • Ochrona przed zarzutami o charakterze seksualnym - w branży spa zarzuty o charakterze seksualnym ze strony klientów są dość powszechne, ponieważ zabiegi spa często wymagają bezpośredniego kontaktu z ciałem klienta. Jeśli masz zespół specjalistów lub sam leczysz klientów, powinieneś rozważyć tę formę ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli regularnie spotykasz się z klientami, którzy oskarżają cię o nadużycia seksualne.
 • Odpowiedzialność za błędy w sztuce i leczeniu - nawet jeśli Twój zespół to wyszkoleni profesjonaliści, mogą zdarzyć się błędy, które mogą spowodować obrażenia u Twojego klienta, co skutkuje zaniedbaniem zawodowym. Jeśli klient zdecyduje się podjąć działania prawne przeciwko Tobie, to ubezpieczenie zapewni Ci ochronę.
 • Ubezpieczenie od przerw w działalności - czy to z powodu klęski żywiołowej, czy też problemów społecznych, jeśli twój biznes nie może działać przez pewien czas, twoje spa może upaść. Na szczęście, ten rodzaj pokrycia może pomóc utrzymać głowę nad wodą.

Zagrożenia cybernetyczne i ubezpieczenie

Dobrze przeczytałeś - firmy z branży fryzjerskiej i kosmetycznej przechodzą na rozwiązania cyfrowe, aby lepiej prowadzić i zarządzać swoimi przedsiębiorstwami. Przechowywanie poufnych danych, takich jak pensje pracowników, miesięczne przychody i informacje o klientach w cyfrowym arkuszu kalkulacyjnym jest bardzo wygodne. Wyobraź sobie przecież, że musisz przekopywać się przez stos setek kart klientów, notatek i raportów, aby znaleźć to, czego szukasz - dzięki rozwiązaniu cyfrowemu znalezienie tego arkusza kalkulacyjnego to tylko jedno kliknięcie.

Więc gdzie dokładnie wchodzi w grę ubezpieczenie cybernetyczne? Wyobraź sobie, że nieupoważniona osoba dostaje się do Twoich plików, czy to włamując się do komputera, czy po prostu podchodząc do niego. Teraz możesz mieć problem. Chociaż nie chciałbyś, aby podglądające oczy widziały Twoje raporty przychodów, Twoim największym zmartwieniem byłoby naruszenie danych Twoich klientów. Osoba o złych zamiarach może ukraść ich informacje i sprzedać je, lub, w przypadku pracownika, może wziąć swoich klientów, jeśli planują migrację do innej firmy. Jest to nie tylko naruszenie GDPR, ale jeśli Twoi klienci się o tym dowiedzą, możesz również zostać pozwany. Ubezpieczenie od cyberprzestępczości pokryje koszty prawne poniesione przez poszkodowanych klientów - rzecz jednak w tym, że nie musisz koniecznie potrzebować tego rodzaju ubezpieczenia, jeśli stosujesz odpowiednie środki zapobiegawcze.

Nie potrzebujesz ubezpieczenia na wszystko

Zarówno broker ubezpieczeniowy, jak i firma, z którą podpisujesz umowę, powiedzą Ci, że absolutnie musisz ubezpieczyć nawet najmniejszą drobinkę kurzu w swoim spa. Oczywiście, jednym z wymogów spa jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pracodawcy, ale co z ubezpieczeniem od nieuczciwości pracowników lub ubezpieczeniem od cyberprzestępczości? Wybierając pakiet, który zawiera tylko wymagane plany ubezpieczeniowe i wprowadzając kilka zmian w sposobie prowadzenia i zarządzania spa, możesz zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Oto co możesz zrobić, aby uczynić swoje spa bezpieczniejszym miejscem i uwolnić się od niepotrzebnych ubezpieczeń:

 • Dogłębne konsultacje - przed rozpoczęciem leczenia nowego klienta, przeprowadź z nim konsultację i zapytaj o wszelkie alergie, które może mieć, lub podstawowe warunki zdrowotne, na które może wpłynąć leczenie.
 • Utrzymuj ścisłą politykę czystości - upewnij się, że łóżka do masażu, baseny na stopy, krzesła, ręczniki i stanowiska pracy są odpowiednio czyszczone i dezynfekowane. A jeśli świadczysz usługi depilacji woskiem, absolutnie nie dopuszczaj do podwójnego depilowania.
 • Organizuj regularne spotkania zespołu - regularnie spotykaj się ze swoim zespołem i upewnij się, że są świadomi zasad sprzątania i że wszyscy są na tej samej ścieżce.
 • Wprowadź system spa - przechowywanie wrażliwych danych klientów, takich jak informacje o alergiach, dane kontaktowe i historia zakupów powinny być zabezpieczone, aby zapobiec naruszeniom danych.

Wprowadzając te zmiany do swojego spa, znacząco zmniejszasz możliwość bycia pozwanym za urazy spowodowane przez produkty, nieuczciwość personelu czy nawet cybernetyczne naruszenia danych. Dzięki niezawodnemu systemowi, takiemu jak Versum, możesz przechowywać poufne dane klientów i ograniczyć dostęp do nich personelowi. Co najlepsze, Twoje dane są bezpiecznie przechowywane na naszych serwerach, które są chronione szyfrem, który uniemożliwia dostęp do nich osobom trzecim. Dodatkowo, Versum działa jako system rezerwacji online, który pozwala Ci śledzić i zarządzać spotkaniami z łatwością. Zarejestruj się w Versum, aby uzyskać najnowocześniejsze zabezpieczenia w Twoim spa - bez karty kredytowej, bez ukrytych opłat.
Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Table of Contents

 • Dodatkowe rodzaje pokrycia
 • Zagrożenia cybernetyczne a ubezpieczenie
 • Nie potrzebujesz ubezpieczenia na wszystko
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Story Page