Idealna prostownica do studia fryzjerskiego

Każdy salon fryzjerski, który chce oferować swoim klientom jak najlepsze usługi, musi być wyposażony w bardzo dobrej jakości akcesoria. Jak nietrudno się domyślić, jest ich wiele i wszystkie są niezbędne w pracy fryzjera. Jednym z takich elementów wyposażenia salonu jest prostownica do włosów, z tego też powodu musimy naprawdę starannie wybierać pomiędzy różnymi modelami, które oferowane są obecnie na rynku.

Najważniejszymi częściami każdej prostownicy do włosów są płytki, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Obecnie można kupić prostownice z płytkami teflonowymi, tytanowymi, ceramicznymi czy turmalinowymi. Ale która z nich jest najlepszym wyborem dla profesjonalnego studia fryzjerskiego?

Przeczytaj również: 10 podstawowych narzedzi fryzjerskich

Prostownice z płytkami teflonowymi

Używając jakiegokolwiek urządzenia na włosach swoich klientów, trzeba mieć pewność, że nie będzie ono ich niszczyć. Dlatego też, wielu fryzjerów decyduje się na prostownice z powłoką teflonową, gdyż jak wiadomo, chroni ona włosy przed zbyt wysoką temperaturą. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda teflonowa prostownica do włosów dobrze spełnia swoją funkcję. Urządzenia, które wykonane są tylko z teflonu mają tendencję do nierównomiernego nagrzewania się, co jest dużym problemem, a także nie są zbyt odporne na uszkodzenia. Dlatego warto wybierać prostownice wzbogacone o inne materiały, takie jak ceramika czy diament, gdyż eliminują one tego typu wady.

Prostownice z płytkami tytanowymi

Prostownice tytanowe to doskonałe rozwiązanie, gdy musimy poradzić sobie z bardzo grubymi lub kręconymi włosami. Prostowanie ich to zazwyczaj bardzo ciężka i czasochłonna praca, dlatego warto zaopatrzyć się w mocny sprzęt, aby mieć pewność, że efekt końcowy będzie satysfakcjonujący. I właśnie dlatego warto wybrać prostownicę tytanową, gdyż jej duża moc jest jedną z głównych cech. Są to również urządzenia bardzo trwałe, co również jest ich ważną zaletą.

Prostownice z płytkami ceramicznymi

Bez wątpienia prostownice ceramiczne są zdecydowanie najpopularniejszymi urządzeniami tego typu na rynku. Ich płytki są bardzo gładkie i dzięki temu włosy po ich wyprostowaniu również wyglądają gładko. Płytki wykonane z tego materiału nagrzewają się równomiernie, więc nie musimy się martwić, że włosy mogą się poparzyć.

Prostownice z płytkami turmalinowymi

Prostownice z płytkami turmalinowymi stają się również coraz bardziej popularne wśród fryzjerów, którzy chcą mieć pewność, że włosy klientów nie zostaną zniszczone podczas ich wizyty w studiu. Jony ujemne, powstające podczas prostowania takim urządzeniem, chronią włosy nawet przy bardzo wysokiej temperaturze i gwarantują, że nie ulegną one poparzeniu.

Story Page