Co musi się znaleźć na wyposażeniu salonu fryzjerskiego?

Wśród lokali usługowych chyba największą liczbę klientów mają salony fryzjerskie. Najczęściej są one odwiedzane przez kobiety, ale klientami są także mężczyźni i dzieci.

W dobrym salonie fryzjerskim powinni pracować fryzjerzy o wysokich umiejętnościach. Ale nie mniej ważne jest właściwe wyposażenie. Najważniejsze elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego

Myjka

Powinna znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim. Pracownicy dobrego salonu nigdy nie strzygą włosów klientów, jeśli wcześniej nie zostaną one umyte. Myjka jest niezbędna również przy koloryzacji włosów. Większość właścicieli salonów decyduje się na zakup myjki z wbudowanym fotelem. Obecnie są jednak modele znacznie bardziej zaawansowane. Wśród nich są myjki, które pozwalają na jednoczesne wykonywanie mycia głowy i masażu wibracyjnego. Jeśli nasz salon będą odwiedzać bardzo wymagający klienci, taki fotel z pewnością warto będzie kupić. Myjka może być wykonana z porcelany lub z tworzywa sztucznego.

myjnie fryzjerskie Ayala

Fotele

Komfort i zadowolenie klientów – ten cel powinien przyświecać wszystkim właścicielom salonów fryzjerskich. Dlatego w poczekalni powinny znaleźć się sofy i kanapy. Wybierając je zwracajmy uwagę przede wszystkim na ich jakość. Materiał obiciowy musi być dobrej jakości, nie może wywoływać u klientów uczucia dyskomfortu.

Aby podnieść komfort klientów, postawmy na modele z podłokietnikami i podnóżkiem. Wygodną pracę zapewnią nam fotele z możliwością regulowania ich wysokości. Możemy postawić na fotele, które regulowane są za pomocą pompy gazowej lub hydraulicznej.

Lustra

Zwykłe lustro nie sprawdzi się w salonie fryzjerskim ponieważ jego powierzchnia zachodzi parą. W salonach sprawdzają się wyłącznie specjalne lustra wykonywane specjalnie z myślą o tych miejscach. Muszą być one bardzo dobrze oświetlone zarówno przez światło naturalne, jak również i przez sztuczne. Eleganckie ramy luster mogą stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym. Estetyka i czystość to cechy, którymi powinien wyróżniać się dobry salon fryzjerski. Samo umeblowanie i umiejętności personelu to zbyt mało, aby salon był odwiedzany przez dużą liczbę klientów.

Story Page