Krok po kroku: Jak zrobić degrafilado

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Krok po kroku: Jak zrobić degrafilado

Degrafilado narodziło się w latach 70. i 80. i jest jedną z ulubionych fryzur kobiet o długich włosach. Ze względu na swój luźny i swobodny styl, fryzura ta cieszy się powodzeniem od wielu lat.

To cięcie, które jest wymagane przez młode klientki i kobiety o średnich i długich włosach (długie włosy i/lub krótkie włosy) nie jest trudne i może być wykonane z warstwami lub bez. Jednak, jak większość fryzur, wymaga odpowiedniej techniki wykonania.

Oto jak to zrobić i kilka zaleceń.

Jak wykonać cięcie po szczepieniu?

Strzyżenie z degażowaniem to fryzura, w której proste warstwy włosów są wywinięte na zewnątrz i do tyłu, wyglądając jak zachodzące na siebie pióra ptaka. Włosy są zazwyczaj przedzielone na środku, a następnie odwrócone do tyłu w kierunku przeciwnej strony twarzy. Wymagana jest fryzura warstwowa z delikatną teksturą, którą można stworzyć na krótkich prostych włosach lub długich kręconych.

Znajdź styl, który wygląda na tobie najlepiej

Zanim przystąpisz do strzyżenia, dowiedz się, jaki rodzaj cieniowania chcesz uzyskać. Można mieć długie, cieniowane włosy po degażówce lub bardzo krótkie. Zanim wybierzesz się do salonu, zdecyduj, czy chcesz mieć długą czy krótką fryzurę.

Zazwyczaj degrafilowane włosy z lat 70. miały grzywkę z przedziałkiem pośrodku, więc jeśli naprawdę chcesz mieć degrafilowane cięcie, zrób sobie grzywkę we włosach.

Możesz osiągnąć tę fryzurę bez cieniowania, ale cieniowanie włosów naprawdę pomaga w tworzeniu degażówek wokół twarzy.

Cięcie warstwowe, aby uzyskać efekt: przewodnik krok po kroku

Aby uzyskać dobrą fryzurę degrafilado, będziesz musiała cieniować włosy i najlepiej zlecić to profesjonaliście. Jeśli robisz to na własną rękę, możesz przyciąć włosy warstwowo, jeśli masz umiejętności cięcia włosów, ale jeśli nie masz dużego doświadczenia, poproś profesjonalistę, aby wykonać styl, który chcesz, ponieważ w przeciwnym razie możesz zniszczyć nie tylko cięcie, ale naturalny wzrost włosów, nie robiąc tego z właściwą techniką i aby to osiągnąć, powinieneś idealnie wykonać następujące kroki:

 1. Przygotuj swoje włosy do cięcia. Rozczesz włosy gruboziarnistą szczoteczką, aby usunąć kołtuny, a następnie zamgławiaj je butelką ze sprayem.

 2. Przedziel włosy od środka, a następnie podziel je poziomo na różne sekcje, pozwoli to na obcięcie ich partia po partii.

 3. Określ długość i zacznij ciąć.

 4. Umyj włosy i przedziel je na środku.

Ważną rzeczą przed zakupem nowej fryzury jest to, aby wiedzieć, zgodnie z proporcjami twarzy, która z nich najbardziej uwydatnia Twoje cechy. Zmiana wyglądu jest zawsze dobra, aby odświeżyć nasz wizerunek i dać nam więcej pewności i bezpieczeństwa na temat tego, co projektujemy do świata i jak inni nas widzą.

Możesz być również zainteresowany:

 1. Pixie cut: Pochodzenie, styl, jak to zrobić i dbać o niego
 2. Acripie: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
 3. Różne fryzury imprezowe dla kobiet
 4. System zarządzania salonami fryzjerskimi

Story Page