Jakie wyposażenie powinno się znaleźć w salonie fryzjerskim?

W przypadku salonów fryzjerskich konkurencja jest bardzo duża. W każdym mieście jest co najmniej kilkanaście salonów, a ich liczba ciągle rośnie.

Jak wygrać z konkurencją?

Podstawą są usługi na wysokim poziomie i fachowe doradztwo ze strony fryzjera, ale także wyposażenie i wystrój wnętrza. Dobry fryzjer ciągle się dokształca i szkoli pod okiem mistrzów fryzjerskich, na różnego typu szkoleniach i kursach. Ważne jest, by jeździć na targi branżowe i przeglądać bieżące trendy jakie obowiązują we fryzjerskich kręgach mody. Oprócz tego zwracajmy uwagę na nowości w wyposażeniu salonu, co często może przechylić szalę konkurencyjności na naszą stronę. Myjnia fryzjerska, to jeden z elementów bez którego trudno sobie wyobrazić dobry salon fryzjerski.

myjnie fryzjerskie Ayala

Oferta 

Każdy salon powinien w swojej ofercie zamieścić usługę mycia głowy, a poza tym myjnia jest potrzebna przy zmywaniu farm koloryzujących z włosów. Bardzo wielu właścicieli salonów wybiera myjnie zintegrowane z fotelem dla klienta, choć potrzeba na nie więcej miejsca. Modele wyższej klasy mają wbudowane urządzenie wibrujące do masażu pleców, co jest bardzo cenione przez klientów, ponieważ oferują dodatkowy relaks w trakcie zabiegu. Ważnym elementem wystroju w salonie są także lustra, bez których ciężko sobie wyobrazić jakikolwiek salon.

Nie są to typy luster które kupujemy do domu do łazienek, lecz specjalnie przygotowane tafle, które nie parują pod wpływem wilgoci, a dostępne są tylko w hurtowniach lub sklepach fryzjerskich. Lustra i ich oprawy mają olbrzymi wpływ na to jak będzie postrzegany wystrój salonu. Nie wolno zapomnieć o oświetleniu, ponieważ gra świateł może dodać niezwykłego uroku dla całości wystroju. Dla klienta z pewnością najważniejszy będzie fotel w którym spędzi większość czasu w salonie. Zadbajmy o jego wygodę i komfort, co wpłynie na dobre samopoczucie i pełen relaks klienta.

Dobrej jakości fotel powinien mieć podłokietnik i podnóżek oraz podnośnik do regulacji wysokości. To wszystko sprawi, że przebywanie w naszym salonie przez cały czas będzie przyjemnością dla klientów, którzy wrócą zadowoleni ponownie.

Story Page