Ostateczny przewodnik po olejku do brody: jak go używać i dlaczego Twój zarost go potrzebuje

Jak go używać i dlaczego twoja broda go potrzebuje

Wybór odpowiedniego olejku do brody to często jedna z najbardziej pomijanych kwestii, zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących hodowców brody. W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego o olejku do brody, jak go używać i dlaczego twoja broda go potrzebuje.

Co to jest olejek do brody?

Zapuszczenie brody to tylko połowa sukcesu - druga połowa to jej odpowiednia pielęgnacja.

I tu, mój przyjacielu, wkracza olejek do brody.

Olejek do brody ma dwie główne funkcje: 1) odżywiać brodę i skórę oraz 2) działać jako środek do stylizacji brody, ujarzmiając ją i dodając jej blasku. Wielu początkujących hodowców brody popełnia błąd nie używając olejku do brody, co może skutkować puszystym wyglądem brody, który zniechęca niektórych (często powodując przedwczesne golenie). Olejek do brody składa się z dwóch głównych składników: Carrier Oils i Essential Oils. Oleje nośnikowe to wysokiej jakości oleje, pochodzące z nasion, warzyw i orzechów, które są używane do rozcieńczania olejków eterycznych. Zawierają one wszelkiego rodzaju witaminy i minerały, o których mówi się, że mają korzyści terapeutyczne. Z drugiej strony, olejki eteryczne są miejscem, z którego pochodzą właściwości aromatyczne olejków do brody.

Często słyszę termin "tłoczony na zimno". Co on oznacza?

Tłoczenie na zimno odnosi się do sposobu, w jaki oleje nośnikowe są ekstrahowane z orzechów lub nasion. Tłoczenie na zimno jest najlepszym sposobem ekstrakcji olejów nośnikowych, ponieważ pozwala im pozostać w ich najbardziej naturalnym stanie. Jak sama nazwa wskazuje, tłoczenie na zimno oznacza, że podczas ekstrakcji oleju z orzechów i nasion nie stosuje się ciepła. Biorąc pod uwagę, że 90 stopni jest temperaturą graniczną dla środków używanych do ekstrakcji olejów metodą tłoczenia na zimno, wszystko powyżej tej temperatury nie może być uznane za tłoczone na zimno.Zazwyczaj im wyższa temperatura używana do ekstrakcji oleju, tym niższa jego jakość. Rozpuszczalniki i procesy rafinacji dodają chemikalia i używają ekstremalnie wysokich temperatur lub metod wybielania czy zamrażania, aby usunąć niechciane kolory lub zapachy, co całkowicie zmienia właściwości olejków w stosunku do ich naturalnego stanu. Tłoczone na zimno olejki do brody są najlepszym rodzajem olejków dostępnych na rynku. Szukając olejku do brody do kupienia, zawsze powinieneś upewnić się, że olejki zostały wyekstrahowane metodą tłoczenia na zimno. Żaden olejek do brody nie powinien używać metod wybielania lub zamrażania w celu usunięcia olejków.

Jak najlepiej nakładać olejek do brody?

Przed nałożeniem olejku do brody zawsze powinieneś wziąć prysznic lub umyć twarz. Umycie twarzy ciepłą wodą pomoże otworzyć pory i ułatwi wchłanianie olejku. Pomoże to również sprawić, że Twoja broda będzie jak najbardziej "lekka" przed nałożeniem olejku. Bez względu na to, jak lekki jest olejek, zawsze będzie on cięższy od wody i w naturalny sposób doda nieco ciężaru Twojej brodzie. W związku z tym umycie twarzy pomoże Ci upewnić się, że Twoja broda jest wolna od naturalnych olejków lub zanieczyszczeń i zapobiegnie niepotrzebnemu dodatkowemu obciążeniu brody.

Po umyciu, osuszenie twarzy ulubionym ręcznikiem pomoże wysuszyć brodę, zachowując przy tym odrobinę wilgoci. W zależności od długości brody, przed nałożeniem olejku może być konieczne pozostawienie jej na kilka minut do wyschnięcia na powietrzu. Następnym krokiem jest wstępne rozczesanie brody, aby usunąć wszelkie splątania i upewnić się, że broda jest gotowa na przyjęcie olejku. Używając grzebienia z szerokimi zębami, jak ten pokazany poniżej, przeczesuj brodę, aż wszystkie splątania zostaną usunięte, a włosy będą równomiernie rozłożone. Kup tutaj grzebień do brody Rocky Mountain

Teraz, gdy Twoja broda jest już przygotowana, nadszedł czas na nałożenie olejku. Ważne jest, aby pamiętać, że w zależności od długości i gęstości Twojej brody, będziesz musiał poeksperymentować kilka pierwszych razy, aby określić, ile kropli będziesz potrzebował do swojej brody. Zawsze pamiętaj, że lepiej zacząć od mniejszej ilości olejku i w razie potrzeby nałożyć go dwa razy, niż za pierwszym razem nałożyć za dużo. Najlepszym sposobem nakładania olejku do brody jest nałożenie go najpierw na dłoń, a następnie na brodę. Używając kroplomierza, umieść 1-2 krople na środku dłoni, a następnie włóż kroplomierz z powrotem do butelki. Przed nałożeniem olejku na brodę należy rozetrzeć go w dłoniach, aby zapewnić odpowiednie pokrycie brody. Pocieraj dłonie przez 1-2 sekundy, a następnie nałóż olejek bezpośrednio na brodę. Następne 10-15 sekund powinieneś poświęcić na rozprowadzenie olejku po skórze i brodzie. W tym momencie nie przejmuj się próbami stylizacji brody. Skup się na nałożeniu olejku na całą brodę i na twarz. Po zakończeniu możesz użyć swojego ulubionego grzebienia do brody, aby bardziej równomiernie rozprowadzić olejek i wystylizować brodę. Efektem końcowym powinna być lśniąca broda, która jest lekka w dotyku, płasko się układa i nie plącze się.

Ostatnie wskazówki

- Upewnij się, że stosujesz olejek do brody przed użyciem innych produktów pielęgnacyjnych, takich jak żele lub pasty do włosów. Nie chcesz, aby te produkty dostały się do brody i obciążyły ją lub zepsuły rozprowadzanie olejku.

- Nie bój się eksperymentować. Znalezienie własnej rutyny i tego, co najlepiej sprawdza się w Twoim otoczeniu, może zająć trochę czasu.

Story Page