Meble do spa: lista tego, czego potrzebujesz, aby otworzyć swój salon kosmetyczny

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Meble do spa: lista tego, czego potrzebujesz do swojego ...

Jeśli myślisz o otwarciu spa, warto zacząć od zrobienia listy rzeczy do zrobienia, aby przyspieszyć ten proces. Niektóre z punktów, które trzeba rozwiązać to zdefiniowanie nazwy, zlokalizowanie odpowiedniej lokalizacji, dokonanie biurokratycznych ustaleń, zatrudnienie wykwalifikowanego personelu, zastanowienie się nad tym, jak promować swoją markę, nabycie urządzeń spa i, co nie mniej ważne, zakup mebli niezbędnych do rozpoczęcia działalności.

W tym artykule zobaczymy, które meble spa są obowiązkowym elementem wyposażenia lokalu, a dodatkowo pokażemy kilka propozycji wystroju, abyś mógł je odpowiednio ustawić.

Meble spa potrzebne przed otwarciem biznesu

Meble do spa lub salonu kosmetycznego odnoszą się zarówno do mebli niezbędnych w tego typu placówce, jak i do całego niezbędnego wyposażenia technicznego i elektroterapeutycznego. Ich połączenie przekłada się na szereg korzyści dla fizycznego i psychicznego samopoczucia Twoich klientów, ponieważ w spa leczy się niektóre dolegliwości zdrowotne, ale także działa na rozładowanie stresu.

Oto meble spa, których potrzebujesz, aby uwolnić swoje plany biznesowe:

 • Kanapy spa: Jest to stabilna rama zwieńczona kołdrą, na której goście spa kładą się, aby poddać się leczeniu. Może być wykonany z drewna lub aluminium i jest jednym z niezbędnych mebli do funkcjonowania spa.

 • Stoły spa: znane również jako asystenci spa, służą do przechowywania narzędzi , których fizjoterapeuta lub kosmetyczka potrzebuje do danego zabiegu.

 • Łóżko spa: Podobne w funkcji do leżanek spa, te łóżka są używane do zabiegów, które wymagają więcej czasu na odpoczynek i przestrzeni roboczej, takich jak presoterapia.

 • Topy do spa: Topy do spa pełnią zarówno funkcję praktyczną, jak i wizualną. Służą one do spoczynku instrumentów, które mają być wykorzystane w danej terapii, generując jednocześnie poczucie porządku i prawidłowego wykorzystania przestrzeni.

 • Fotelespa: Fotele to rodzaj mebli spa, których nie może zabraknąć w Twojej firmie. Idealne dla uproszczenia przestrzeni, służą do nakładania zabiegów ogniskowych oraz do oczekiwania przez klientów na swoją kolej.

 • Półki Spa: Ideałem w przypadku zastosowania tego mebla jest to, że nie zajmuje on inwazyjnej pozycji. Większość narzędzi roboczych spa może być przechowywana na tych półkach.

Z drugiej strony, aby otworzyć swoje spa trzeba również nabyć szereg specjalistycznych urządzeń przeznaczonych do tego typu działalności. Zobaczmy, których nie należy przegapić:

 • Maszyna do elektroporacji: Elektroporacja to technika, która polega na zastosowaniu na powierzchni skóry serii wyładowań elektromagnetycznych przez bardzo krótki czas. Do wykonania tego zabiegu potrzebny jest elektroporator, czyli przyrząd należący do rodziny urządzeń do elektromedycyny i estetyki.

 • Aparat do ultradźwięków terapeutycznych: ultradźwięki fizjoterapeutyczne wykorzystują urządzenie, które dzięki technologii efektu piezoelektrycznego emituje kontrolowaną liczbę fal ultradźwiękowych. W salonach spa służy do wytwarzania fal kinetycznych o wysokiej częstotliwości, które są aplikowane na skórę, ale nie wcześniej niż po pokryciu jej żelową substancją, która ma ją chronić i zapobiegać podrażnieniom.

 • Urządzenie doterapii ciśnieniowej: terapia ciśnieniowa to specyficzna technika, która jest przeznaczona do drenażu limfatycznego. Stosowany w leczeniu cellulitu, żylaków, otyłości i retencji płynów, wymaga specjalnych butów, które działają poprzez zwiększenie objętości powietrza i masowanie dolnych partii ciała.

 • Bipolarny sprzęt do radiofrekwencji: Jest to jeden z niezbędnych instrumentów każdego spa. Działa na skórę właściwą, podgrzewając jej powierzchnię poprzez ukierunkowane częstotliwości radiowe, obkurczając włókna kolagenowe, które regenerują tkankę skórną, poprawiając jednocześnie kontur ciała i sylwetkę.

 • Zestaw rolek do masażu: ten klasyczny element wyposażenia spa wykorzystuje wiedzę terapeuty, który dzięki tarciu rolki o skórę wytwarza ciepło w obszarze ciała, nad którym ma pracować. Jak wiemy, instrument ten jest stosowany w leczeniu stresu, dolegliwości mięśniowych i kostnych, problemów z krążeniem itp.

 • Urządzenie do laseroterapii: laseroterapia to jedna z najnowszych innowacji w świecie estetyki. Dzięki działaniu widma elektromagnetycznego na skórę właściwą, pobudza aktywność biochemiczną w organizmie, likwidując plamy, depilując miejsca owłosione i zapewniając gładkość skóry.

Rodzaje dekoracji spa

Dekorowanie spa to nie tylko malowanie ścian na wybrany kolor. I choć prawdą jest, że kolory spa mają wiele do powiedzenia, tutaj skupimy się na różnych trendach koncepcyjnych, które mogą dać ci wskazówkę do określenia jego artystycznego ducha.

 • Spa z elegancką dekoracją: spa z tego typu dekoracją jest klasyczne, tradycyjne i ciepłe. Tak naprawdę na początek wystarczą proste kabiny spa.

 • Spa z prostym lub minimalistycznym wystrojem: Ten typ spa to ten, który wykorzystuje przestrzeń w bardziej asertywny sposób, będąc przestronnym, stonowanym i funkcjonalnym.

 • Spa z nowoczesnym wystrojem: Z reguły przedsiębiorstwa, które stosują się do tej zasady estetycznej, cieszą się harmonijnym, prostym i funkcjonalnym wystrojem. Meble spa lub szafki spa podążają za wzorcami koloru, kształtu i układu.

 • Spa z dekoracją hygge: Zainspirowane kulturą nordycką meble spa, które wymagają tego typu dekoracji, muszą przekazywać bezpieczeństwo i być przyjazne. Wszystko z myślą o tym, by klient czuł się swobodnie wewnątrz obiektów.

 • Spa z dekoracją retro: Spa z dekoracją retro są zazwyczaj bardzo przyciągające wzrok i dlatego wymagają znacznie większych nakładów finansowych na dekorację. Ogólnie rzecz biorąc, powinny być one swoistym portalem w czasie do czasów i barw przeszłości.

 • Spa z orientalnym wystrojem: idealne dla spa, które łączą swoje usługi z terapiami holistycznymi, estetyczna inspiracja dla tego typu placówki pochodzi z azjatyckiej scenerii.

Logicznie rzecz biorąc, dekoracja wymaga różnych elementów, które pomagają w atmosferze lokalu. Na przykład obrazy spa przydają się do wzmocnienia koncepcji estetycznej, którą zamierzasz wykorzystać, więc dobrze wybierz, czy zdjęcia, które planujesz powiesić na ścianach, idą w parze z resztą pomieszczenia.

Z drugiej strony pamiętaj, że wystrój spa zależy również od rodzaju spa . W rzeczywistości, dla spa poświęconych zdrowiu, najlepszą oprawą jest orientalna, a dla pamper spa nie ma lepszej opcji niż minimalistyczna.

Podsumowując, powinniśmy zwrócić uwagę na następującą rzecz: jeśli jest jedna rzecz, na którą zalecamy nie skąpić zbyt wiele podczas otwierania ośrodka, to są to różne meble spa, których potrzebujesz i niezbędne urządzenia do wykonywania wszystkich prac w tym rodzaju biznesu. Oczywiście nabycie tych przyborów z myślą o koncepcji estetycznej będzie dodatkowym plusem, który wyróżni Twoją markę na tle konkurencji.

Powiązane artykuły:

 1. Rodzaje i wzory mebli do salonów kosmetycznych
 2. Nazwy salonów kosmetycznych: jak je wybrać?
 3. Projekty salonów piękności: przykłady i wskazówki

Story Page