Poczekalnia w salonie fryzjerskim - niezbędne wyposażenie

Lista absolutnie niezbędnego wyposażenia do salonu jest dość długa. W tym momencie musimy się skupić na tej części, na którą klient jest narażony na samym początku, zaraz po przekroczeniu drzwi salonu fryzjerskiego. Chodzi o wyposażenie do salonu fryzjerskiego.

Niezbędnymi meblami w poczekalni są: recepcja, kanapa, stolik kawowy oraz wieszak na ubrania. W praktyce trudno sobie wyobrazić brak szafki z markowymi kosmetykami, która jest ofertą handlową dla klienta. Tworząc lobby oddzielamy jedną część od drugiej, która służy typowo do pracy. To miejsce nie powinno być raczej fizycznie oddzielone od reszty salonu fryzjerskiego, ale musi być wyraźnie oddzielone.

Sofa z małym stolikiem, obok którego stoi wieszak na ubrania zazwyczaj są jednoznaczne, aby dokonać tego podziału. W tym miejscu znajduje się również szafka z najpopularniejszymi kosmetykami wystawionymi na widok klientów. Nie wszystkie zakłady fryzjerskie handlują kosmetykami, ale warto ten brak zrekompensować i uzyskać dodatkowy dochód ze sprzedaży kosmetyków.

Co więcej, chcąc zrobić dobre wrażenie na kliencie należy zadbać o odpowiednie przyjęcie. Na początku jest ona często marginalizowana przez właścicieli, ale wkrótce rozwijają się i poważnie w nią inwestują. Dobra, ładna i funkcjonalna recepcja decyduje o prestiżu salonu fryzjerskiego i odpowiada za prawdziwe pierwsze wrażenie. Klient powinien być odpowiednio powitany i zaproszony do holu.

Recepcja może również pełnić rolę symbolicznego wydzielenia części fryzjerskiej i poczekalni w salonie fryzjerskim. Ponadto, należy zwrócić większą uwagę na wieszak. Jego forma powinna być dostosowana do wystroju salonu i nie ma nic, na przykład, w taki sposób, że była to szafa, a nie wieszak. Jeśli wieszak jest stojący, trzeba zadbać o jego odpowiednią stabilność. Ważne jest również to, aby pojemność wieszaków była odpowiednia.

Story Page