Poznaj brossage i korzyści płynące z tej techniki złuszczania.

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Zapoznaj się z broszurami i zaletami tego ...

Specjaliści od urody muszą znać nowe trendy w świecie estetyki i wiedzieć, jak zacząć je wdrażać w swoich lokalach. Dziś porozmawiamy o brossage, technice twarzy , która rewolucjonizuje świat estetyki.

Termin brossage pochodzi z języka francuskiego i oznacza szczotkowanie. Taką nazwę nosi zabieg, gdyż jest to technika mechanicznego złuszczania naskórka, podczas której, przy użyciu specyficznych maszyn, celem jest usunięcie martwego naskórka. Po przeczytaniu tego artykułu, będziesz chciał dodać tę nowatorską technikę do swojego salonu i zaoferować ją swoim klientom.

Co to jest brossage?

Brossage to technika złuszczania, w której specjalistyczne szczotki są używane do usuwania martwych komórek skóry i pobudzania krążenia w obszarze, na którym jest stosowana. Generalnie jest stosowany jako zabieg na twarz, ale może być również wykonywany na ciało, jeśli klient tego wymaga.

Jest nad wyraz rekomendowany dla osób o suchej i matowej skórze, a także dla osób dążących do redukcji blizn. Jest również zalecany jako krok przed niektórymi zabiegami na twarz, ponieważ pomoże skórze lepiej wchłonąć substancje chemiczne, które zostaną użyte.

Korzyści płynące z zastosowania brossage

Technika brossage ma wiele korzyści dla klienta, wśród głównych i najbardziej znaczących są jej właściwości oczyszczające, które stymulują produkcję kolagenu i sprawiają, że skóra wygląda jaśniej. Brossage pobudza również krążenie krwi w miejscach, w których jest stosowany.

Dodatkowo jest to świetna opcja dla klientów, którzy będą mieli bardziej specjalistyczne zabiegi, ponieważ przygotowując skórę można zapewnić lepsze wchłanianie się zabiegu, a co za tym idzie lepsze efekty.

Korzyści jest wiele, a przeciwwskazań bardzo mało, co sprawia, że brossage jest idealną techniką do zaadoptowania w Twoim salonie. Należy jedynie wziąć pod uwagę, że nie jest to zabieg odpowiedni dla osób cierpiących na trądzik, a po jego zastosowaniu należy zalecić klientowi unikanie ekspozycji na słońce.

Jak stosować brossage?

Zabieg jest stosunkowo prosty, ale aby zapewnić sobie wymarzone efekty trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Poniżej wyjaśniamy wam ich działanie:

 • Przygotuj skórę: Może się wydawać, że to najprostszy krok, ale jest też najważniejszy. Oczyszczenie powierzchni, na której będziemy pracować, czyli w tym przypadku skóry, jest niezbędne do uzyskania jak najlepszych efektów. Dodatkowo warto zwilżyć skórę letnią wodą, aby otworzyć pory dla swojego klienta.

 • Określ, jaki rodzaj skóry ma Twoja klientka: Tu właśnie pojawia się znaczenie bycia osobą dbającą o szczegóły. Musisz określić, czy Twoja klientka ma skórę szorstką, tłustą, wrażliwą czy suchą, bo to zadecyduje o rodzaju pędzla, którego użyjesz do jej cery. Do skóry wrażliwej lub suchej należy używać miękkiej szczotki, a do szorstkiej lub tłustej - sztywnej.

 • Wybierz krem: Duża część zabiegu opiera się na wyborze odpowiedniego kremu do złuszczania. W zależności od rodzaju skóry i obszarów, które mają być poddane zabiegowi, będziesz miała do wyboru wiele opcji.

 • Rozpoczęcie leczenia: po wykonaniu powyższych kroków można rozpocząć leczenie.Pamiętaj o wcześniejszym zmoczeniu pędzli, aby osiągnąć najlepsze efekty.

 • Zakończeniezabiegu: po zakończeniu zabiegu należy oczyścić twarz klientki i można nałożyć ewentualne olejki odżywcze lub kremy nawilżające.

Urządzenia do krzyżowania

Teraz, gdy wiesz, jakie są etapy procedury, oto niektóre z urządzeń, które można wykorzystać do wykonania zabiegu, abyś mógł zacząć rozważać go w swoim salonie.

 • Profesjonalna szczotka do brossage: Jest to tradycyjny sprzęt i posiada 3 różne szczotki i 2 głowice, które możesz wykorzystać w swoich zabiegach.

 • Szczotka Brossage B-System: w przeciwieństwie do poprzedniego sprzętu, ten może być zintegrowany z innymi systemami wielofunkcyjnymi z serii B-System, a także wyposażony w 5 głowic do wykonywania zabiegów.

Można też znaleźć kilka maszyn wielofunkcyjnych, w których można wykonać kilka zabiegów, w tym brossage. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań klienta.

Teraz już wiesz wszystko o brossage! Na co czekasz, aby zacząć wdrażać go w swoim salonie? To nowa, innowacyjna technika eksfoliacji, która sprawi, że Twój salon stanie się ulubionym miejscem Twoich klientów.

Powiązane artykuły:

 1. Korzyści płynące z karboksyterapii ciała i twarzy
 2. Mikrodermabrazja: zastosowanie, rodzaje, korzyści i przeciwwskazania
 3. Kriolipoliza: definicja, efekty, rodzaje i potrzebny sprzęt

Story Page