Poznaj 6 rodzajów ostrzy do maszynek do strzyżenia włosów

Wynik strzyżenia zależy w równym stopniu od techniki pracy profesjonalisty, jak i od użytych narzędzi, dlatego tak ważne jest stosowanie maszyn wysokiej jakości, dostosowanych do wykonywanej pracy. Dlatego w tym artykule omówimy rodzaje ostrzy do maszynek do strzyżenia włosów oraz sposoby uzyskiwania najlepszych efektów przy użyciu każdego z nich.

 

Zarówno materiał, z którego wykonane jest ostrze, jak i sposób jego cięcia będą miały wpływ na fryzurę, dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jakiego ostrza należy używać w określonych sytuacjach. W przeciwnym razie trudno będzie uzyskać pożądany rezultat, a ponadto istnieje ryzyko uszkodzenia maszynki do strzyżenia włosów.

Rodzaje ostrzy do maszynek do strzyżenia włosów według materiału

Materiał, z którego wykonane jest ostrze, ma wpływ na jakość strzyżenia i trwałość narzędzia. Są to najczęstsze materiały, jakie można znaleźć:

  • Ostrza stalowe:najpopularniejsze i tradycyjnie stosowane w golarkach. Są one stosunkowo niedrogie i trwałe, dlatego poleca się je osobom, które nie mogą sobie pozwolić na droższe ostrza wyższej jakości.

  • Ostrza ceramiczne: Te ostrza są nietradycyjne, ale dają bardzo dobre wyniki. Jednak ich trwałość jest mniejsza niż innych materiałów. Są one zazwyczaj najbardziej przystępne cenowo, co czyni je dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fryzjerstwem i okazjonalnie korzystają z usług fryzjerów.

  • Ostrza tytanowe: ost rza tytanowe są najtrwalsze i dlatego najdroższe. Są one niezwykle precyzyjne, a ich wyniki są bardzo dobre. Z tego powodu ostrza tytanowe są zalecane dla profesjonalnych fryzjerów .

Rodzaje ostrzy do maszynek do strzyżenia włosów w zależności od cięcia

Długość każdego cięcia będzie zależała od rodzaju używanego ostrza. Aby uzyskać precyzyjne wyniki, może być potrzebne ostrze, które pozwala ciąć bliżej skóry klienta, nie raniąc go przy tym, lub ostrze, które pozwala nadać włosom odpowiedni kształt. W zależności od rodzaju cięcia wyróżnia się następujące rodzaje ostrzy:

  • Ostrza standardowe: są najbardziej popularne i mają rozmiar około 45 mm. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie jak największej ilości i różnorodności fryzur. Można go używać w różnych sytuacjach i daje dobre rezultaty, ale należy pamiętać, że nie można nim wykonywać szczegółowych wykończeń. Ten typ ostrza można rozpoznać po jego wypukłym kształcie; jeśli więc na środku ostrza znajduje się wypukły obszar, można mieć pewność, że pracuje się z ostrzem standardowym.

  • Ostrzapłaskie: To idealne ostrze do prac wymagających nieco większej precyzji. Umożliwia zbliżenie się do skóry i narysowanie delikatnych linii na włosach klienta. Jak sama nazwa mówi, można go rozpoznać po płaskim kształcie i długich zębach, które przypominają zęby standardowe, ale nie mają wypukłej części.

  • Cienkie ostrza: są to ostrza 35 mm, które są najlepszym sprzymierzeńcem w przypadku takich detali, jak czyszczenie krawędzi lub przedziałka we włosach klientki. Ważne jest, aby używać tego ostrza tylko do małych powierzchni z niewielką ilością włosów, gdyż w przeciwnym razie może ono ulec uszkodzeniu. Można je rozpoznać po tym, że są cienkie i mają bardzo małe ząbki, które umożliwiają wykonywanie tak małych i precyzyjnych cięć.

Każda maszynka do golenia ma swoje własne wymagania, dlatego przed zakupem jakichkolwiek ostrzy do maszynek do strzyżenia włosów należy upewnić się, że będą one pasowały do maszynki, którą już posiadamy. Zazwyczaj firmy sprzedające maszyny mają w swojej ofercie również zestawy ostrzy, dlatego zaleca się stosowanie ostrzy tej samej marki, aby uniknąć problemów z kompatybilnością. Istnieją również linie uniwersalnych ostrzy, które pasują do większości maszynek do golenia.

Mając wiedzę na temat rodzajów ostrzy do maszynek do strzyżenia włosów, można eksperymentować z ostrzami o różnym kroju i wykonanymi z różnych materiałów, aby sprawdzić, które z nich dają najlepsze rezultaty w przypadku technik oferowanych w sklepie.

Story Page