Dobry salon fryzjerski – wyposażenie to nie wszystko, profesjonalizm to podstawa.

Salon fryzjerski 

Większość salonów fryzjerskich stara się o jak najlepsze wyposażenie w sprzęt i kosmetyki, które przyciągną klientów oraz rozpieszczą jego zmysły wzroku i powonienia. Jednak nawet najlepszy na świecie fotel fryzjerski czy też najdroższa farba do włosów, nie zastąpią dobrej ręki fryzjera. To co przyciągnie klientów najbardziej, to umiejętności i wyczucie smaku jakie ma fryzjer.

Tak naprawdę jest to trudny i wymagający zawód, gdzie nie każdy sprosta wyzwaniom jakie stawiają przed nim klienci. Bardzo ważne jest to, aby fryzjer potrafił czesać i strzyc zgodnie z obowiązującymi trendami w modzie. Równie ważne jest to, że będzie mógł dobrać fryzurę do twarzy i karnacji, co sprawi, że fryzura doda czaru i uroku danej osobie. Dobry fryzjer to równocześnie stylista, którego talent jest obecnie na wagę złota. Tak naprawdę jest to być albo nie być dla każdego salonu, ponieważ kiepski fachowca szybko zrazi do siebie klientów.

Klient

Klient zadowolony wróci ponownie, poleci salon znajomym i będzie dobrą reklamą w każdym miejscu gdzie się pojawi. Tutaj liczą się nie tylko umiejętności fryzjera, ale także jego wyczucie trendów i dobór odpowiedniej fryzury. Dobry fachowiec nie poprzestaje na ukończeniu szkoły fryzjerskiej, ale ciągle się doszkala i edukuje na kursach pod okiem najlepszych fachowców. Co róż w modę wchodzą nowe fryzury, które wymagają innej techniki strzyżenia czy sprzętu, a ciężko nauczyć się tego samemu, a już na pewno nie wolno eksperymentować na klientach. Oczywiście oprócz samej pracy fryzjera liczą się także inne elementy związane z pracą w salonie fryzjerskim.

myjnie fryzjerskie Ayala

W trakcie wizyty w salonie klient powinien być rozpieszczany na każdym etapie, nie wolno zapomnieć o wygodnej poczekalni, o stoliku z prasą i katalogami fryzur, również zaproponowanie kawy lub herbaty jest w dobrym stylu. Wyposażenie salonu powinno opierać się na meblach wysokiej jakości, dobranych odpowiednio kolorystycznie i stylowo do całego wystroju. Myjnia i fotel fryzjerski powinny być bardzo wygodne, można się nawet pokusić o zakup myjni z wbudowanym urządzeniem do masażu pleców. Wszystko to pozostawia pozytywne wrażenia w pamięci klientów, co sprawia że chętniej wybiorą nasz salon, a nie konkurencję.

Wiele osób powtarza opinię, że dobry fryzjer to także psycholog, o bardzo dobrej znajomości psychiki ludzkiej. Jest wiele kobiet i mężczyzn, którzy traktują wizytę w salonie jako relaks i przyjemność, która poprawia im nastrój. Fryzjer ma za zadanie wyczuć czy dana osoba chce tylko odświeżyć swój wizerunek, czy też spektakularnie przemienić swój image. Do tego potrzebna jest rozmowa z klientami, co pozwala nawiązać długoletnie relacje, już nie tylko zawodowe, ale też bardziej przyjacielskie.

Story Page