5 Popularne zabiegi na prostowanie włosów

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. 5 Popularne zabiegi prostowania włosów

Dziewczyny z puszącymi się włosami walczą ze wszystkich sił, aby zmienić to, co dała im matka natura, ludzie są tacy, że ci z lokami chcą je mieć proste, a ci z prostymi włosami chcą je mieć z falami. Dlatego jeśli masz salon kosmetyczny jednym z zabiegów, które powinnaś oferować jest prostowanie. Rodzajów zabiegów jest wiele, tutaj pokażemy 5 bardzo popularnych, z opcjami trwałymi lub czasowymi, aby Twoja klientka miała w czym wybierać.

Prostowanie za pomocą prostownicy

Tak naprawdę nie jest to zabieg prostujący, ale jest to bardzo popularna metoda prostowania włosów bez użycia środków chemicznych. Podczas prostowania upewnij się, że włosy klienta są całkowicie suche przed użyciem prostownicy, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Ponieważ ciągłe przesuwanie prostownicy po włosach może spowodować, że staną się one suche i łamliwe, staraj się zawsze używać sprayu termoochronnego i doradzaj klientce, aby trzymała się z dala od ciepła w dni, w których prostownica nie jest potrzebna.

Terapia enzymatyczna

Jest to zabieg wolny od formaldehydu i jego pochodnych, który rewitalizuje każdy rodzaj włosów. Jego dwa główne składniki to enzymy (białka, które katalizują działanie naprawcze i wygładzające włosy) oraz kwas taninowy (po aktywacji przez ciepło żelazka łączy się z naturalną keratyną włosów, przeprowadzając restrukturyzację molekularną, która pomaga zmodyfikować kształt włosów i nadać im pożądaną gładkość). Wykonanie protokołu trwa około dwóch godzin, a rezultaty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy.

Chemiczne prostowanie włosów (hair relaxer)

Prostowanie chemiczne lub relaksacja włosów to proces polegający na zerwaniu wiązań białkowych we włosach. Gdy w kręconych lub falowanych włosach zostanie zerwana pewna liczba wiązań, stają się one proste, jednak jakkolwiek brzmi to prosto, jego wykonanie przez profesjonalistę jest kluczowe dla powodzenia. Na przykład, jeśli zostanie zerwanych zbyt wiele wiązań, włosy będą osłabione, a jeśli za mało wiązań, włosy nie będą się prostować. Zabieg ten wymaga dużej dbałości o włosy i nie jest to żart. Jest to zabieg, który wymaga jakości i musi być wykonany w salonie.

Prostowanie japońskie (rekonstrukcja termiczna)

Przy użyciu środków chemicznych i ciepła, prostowanie japońskie jest zabiegiem wygładzającym i kondycjonującym, który sprzyja trwałej zmianie struktury włosów. Podczas zabiegu prostowania japońskiego wiązania białkowe we włosach są rozluźniane, a następnie ponownie formowane przez komórki włosa. Ci klienci, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu, powinni być świadomi, że jest to długi proces obejmujący wiele etapów... dokładnie sześć do ośmiu godzin. Po kilku dniach trzeba będzie również wrócić do salonu na około godzinę, aby wykonać ostatni etap. Na plus należy zaliczyć fakt, że leczenie to trwa od sześciu do siedmiu miesięcy. Tak niesamowite i długotrwałe, jak może wydawać się japońskie prostowanie, na dłuższą metę może być bardzo szkodliwe dla włosów, więc pamiętaj, aby poinformować klienta o zagrożeniach związanych z tą opcją.

Zabieg keratynowy (prostowanie brazylijskie)

Zabiegi keratynowe cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością i nie bez powodu. Są one jedną z najbezpieczniejszych technik prostowania włosów. Keratyna jest naturalnym białkiem występującym już w naszych włosach, jednak wraz z wiekiem i złą dietą zawartość białka spada, podobnie jak poziom keratyny. Zabieg dodaje warstwę keratyny u nasady włosów dając im składniki odżywcze, które pozostawiają włosy jedwabiste i gładkie.

Po nałożeniu przez profesjonalistę salonu keratynowego roztworu na włosy, prostownica w temperaturze 450 stopni jest używana do zamknięcia formuły w pasmach włosów, tworząc barierę wilgoci, która redukuje puszenie się włosów i nadaje im błyszczące wykończenie.

Najlepsze w zabiegu keratynowym jest to, że włosy stopniowo odrastają do swojej pierwotnej struktury, a zabieg można wykonywać wielokrotnie bez obaw o uszkodzenie włosów. W rzeczywistości zabiegi keratynowe dają lepsze rezultaty przy wielokrotnym stosowaniu. Chociaż nie jest to najtańszy zabieg, to wystarczy na około sześć miesięcy, zwłaszcza jeśli zastosujemy szampony i odżywki bez siarczanów.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przed rozpoczęciem przygody z trwałym prostowaniem włosów należy udać się do specjalisty.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny podziel się nim ze znajomymi na swoich portalach społecznościowych.

Możesz być również zainteresowany:

  1. Najlepsze zabiegi depilacji w 2020 roku.
  2. Jak wybrać kosmetyki, których używasz w swoim salonie.
  3. Aplikacja do umawiania wizyt u fryzjera

Story Page