Jakie narzędzia i sprzęty muszą się znaleźć w salonie fryzjerskim?

Gdy przechadzamy się po polskich miastach, nie możemy nie dostrzec tego, że przynajmniej jeden zakład fryzjerski możemy znaleźć niemal na każdej ulicy.

Jeśli więc, jako jego właściciele, liczymy na to, że uda się nam sprostać tak dużej konkurencji, konieczne jest jego dobre wyposażenie, a następnie – zatrudnienie personelu, który będzie się mógł pochwalić odpowiednimi kwalifikacjami. Warto przykładać przy tym wagę do tych narzędzi i urządzeń, których nie powinno brakować w salonie tego typu. Ponieważ komfort klientów powinien zawsze znajdować się na pierwszym miejscu, odpowiednie meble do salonu jawią się jako rozwiązanie, którego nie można pominąć.

myjnie fryzjerskie Ayala

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

W pierwszej kolejności należy pomyśleć o zakupie myjni, niezbędny okaże się jednak również wyposażony w podnóżek fotel przeznaczony do obsługi klientów, szafki, w których znajdzie się miejsce dla farb i kosmetyków, konsoleta fryzjerska wyposażona w lustro oraz wózek, dzięki któremu zawsze będziemy mogli liczyć na dostęp do tych akcesoriów i kosmetyków, które są niezbędne w danym momencie. Nie można też zapomnieć o fotelach lub kanapach przeznaczonych dla tych klientów, którzy dopiero czekają w kolejce. Trudno liczyć na popularność salonu, w którym zabraknie podstawowych narzędzi fryzjerskich. Jeśli mielibyśmy wskazać te, bez których obsługiwanie klientów nie byłoby możliwe, w pierwszej kolejności musielibyśmy wspomnieć o maszynce do strzyżenia włosów.

W salonie nie może jednak zabraknąć również suszarki, im jest ona przy tym mocniejsza, tym lepiej. Dobrze jest też zadbać o jej dodatkowe funkcje takie, jak nawiew zimnego powietrza oraz jonizacja. Konieczny będzie również zakup lokówko-suszarki, lokówki (tu największym powodzeniem cieszą się rozwiązania ceramiczne i turmalinowe) oraz prostownicy, która nie może być rozwiązaniem przypadkowym wybranym dlatego, że w danym momencie znajdowała się w promocyjnej cenie. Oczywiście, nie trzeba bazować jedynie na sprzęcie podstawowym.

To właśnie dlatego w salonach fryzjerskich spotykamy zarówno nowoczesne suszarki hełmowe, jak i infrazon niezbędny do wykonania trwałej ondulacji. Bogato wyposażony zakład może oferować wiele usług dając pewność, że każda będzie budzić zadowolenie.

Story Page