Makijaż wizażowy: jak zrobić makijaż klientkom zgodnie z ich cechami.

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Makijaż wizażowy: jak zrobić makijaż ...

Pracując w dziedzinie stylizacji, należy wiedzieć, że istnieje wiele czynników, elementów i koncepcji, które nie należąc do tej dziedziny, mogą mieć decydujące znaczenie dla osiągnięcia lepszych wyników, a tym samym optymalnych rezultatów. Tak jest w przypadku wizażu makijażowego.

Poniżej mówimy wszystko, co musisz wiedzieć o tym narzędziu, aby przenieść swoją karierę stylisty na wyższy poziom.

Wizaż w makijażu: definicja i znaczenie

W branży makijażowej można spotkać profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak efektywnie wykorzystać narzędzia, pędzle i produkty podczas sesji roboczej, ale wahają się co do najbardziej idealnych sytuacji do użycia jednego lub drugiego.

Z tego powodu, zagłębić się w pewne dziedziny, które mogą być przydatne do specjalizacji wiedzy wyspecjalizowanie wiedzy, którą już posiadają, może oznaczać poprawę jakości i efektywności pracy. W związku z tym przyjrzyjmy się kilku wskazówkom, jak przyjrzyjmy się kilku wskazówkom, jak obrysować twarz makijażem:

  • Zrozum, czym jest makijaż wizażowy: Termin wizaż pochodzi od francuskiego słowa visage, które oznacza twarz. Wizaż jest więc badaniem kształtów, proporcji i cech twarzy we wszystkich jej aspektach. W latach 80. XX wieku twórca i prekursor tej teorii, Francuz Claude Jullard, dogłębnie studiował ludzką twarz i jej elementy, wiedzę, która nie była wówczas brana pod uwagę w dziedzinie makijażu i stylizacji, a którą sam zastosuje po opuszczeniu Szkoły Sztuk Pięknych i poświęceniu się profesjonalnej stylizacji. Dziś pojęcie to obejmuje różnorodne techniki, które pomagają specjalistom od makijażu podkreślić naturalne piękno swoich klientów, wykorzystując wiedzę o naturalnych cechach twarzy.
  • Opanujrolę wizażu w makijażu: Przy określaniu głównych cech musisz również wziąć pod uwagę, wykonując makijaż swoim klientkom, elementy wchodzące w skład nauki wizażu w makijażu: brwi, brodę, kości policzkowe, czoło i nos. Posiadanie głębokiej wiedzy na temat roli, jaką odgrywa każdy z elementów twarzy, sprawi, że będziesz wiedziała, jak w łatwiejszy, szybszy i skuteczniejszy sposób obrysować twarz makijażem, dlatego zapraszamy do pogłębienia wiedzy na temat korekt czy konturowania twarzy.
  • Poznaj elementy do wykonania makijażu wizażowego: zgodnie z teorią wizażu, ludzką twarz można podzielić na trzy części: pierwszą od linii włosów do linii brwi; kolejną między linią brwi a podstawą nosa; oraz ostatnią, która biegnie od nosa do brody. Według tych podziałów możemy dokonać typologii twarzy, wśród których znajdziemy: twarz owalną, twarz okrągłą, twarz trójkątną, twarz peroidalną, twarz pięciokątną, twarz kwadratową i wreszcie twarz prostokątną i wydłużoną. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, sprawdź bardziej szczegółowe informacje na temat każdego z tych typów twarzy.

Makijaż wizażowy zgodny z rysami twarzy klientek

Rozpoznanie rysów twarzy klientek ułatwi Ci pracę z makijażem, a Ty będziesz mogła działać swobodniej i sprawniej podczas sesji roboczych. Wszystko to skłania nas do zadania sobie pytania: Jak wykorzystać wizaż w makijażu? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wyjaśnimy, jak zastosować badanie wizażu twarzy z uwzględnieniem wiedzy o makijażu, biorąc pod uwagę główne typy twarzy.

Jak zrobić makijaż podłużny twarzy

Stojąc przed długą twarzą, pierwsze co zauważysz, to jak bardzo wyróżnia się regularność jej proporcji. Dlatego radzimy cieniować czoło i brodę. Złamie to pionową linię twarzy, która w tym typie twarzy jest niekorzystna. Następnie przejdź do zaznaczenia brwi: ten typ twarzy ma zazwyczaj brwi o niewielkim stopniu zakrzywienia. Zaznacz je tak, aby były lekko wysklepione, co nada im mniej sztywny wygląd. Oczy należy podkreślić długą wewnętrzną kreską, nie wychodząc zbyt wysoko, a na kości policzkowe nałożyć róż dający jasny odcień. Na koniec dotknij ust za pomocą zaokrąglonych kształtów.

Jak zrobić makijaż kwadratowej twarzy

Mając do czynienia z twarzą kwadratową zauważymy szerokie czoło o bardzo poziomej linii. Dodaj te estetyczne detale, aby podkreślić jej zalety i zminimalizować wady: zacieniuj ciemieniową i szczękową, aby nadać twarzy łagodniejszy efekt. Lekko zaokrąglij brwi i obrysuj oczy bardzo długą, wznoszącą się kreską. Na koniec zaznacz zaokrąglone usta, aby nadać twarzy bardziej naturalny wygląd.

Jak zrobić makijaż prostokątnej twarzy

W przypadku tego typu twarzy, pierwsze co zauważysz to jej kanciasty kształt. Najlepszym postępowaniem dla tego typu twarzy przy znajomości wizażu jest wyprostowanie kształtu. Bardzo lekko wycieniuj linię szczęki, aby dodać jej miękkości. Brwi powinny być ustawione na wysokości trzech czwartych oka, z długą kreską, która nie idzie zbyt wysoko, ale wskazuje najwyższy punkt w kierunku zewnętrznej części twarzy. Dodaj mocny cień u dołu kości policzkowych i podkreśl usta w ich naturalnym kształcie.

Jak zrobić makijaż twarzy okrągłej

W przypadku twarzy okrągłej należy skupić się na uwydatnieniu konturów. Ten typ twarzy ma mało zdefiniowanych linii, więc makijaż powinien być stosowany, aby pomóc lepiej je podkreślić. Najpierw przyciemnij boki twarzy, dodając cienie, aby nadać jej długość. Należy wygiąć brwi w łuk z długą, wysuniętą do przodu linią, co pomoże zdefiniować części twarzy. Pocieniuj boki nosa, aby uwydatnić jego linie i podkreśl najbardziej widoczne kształty różem od dołu kości policzkowych do ust. Na koniec wygnij usta w łuk, aby podkreślić ich objętość.

Jak zrobić makijaż twarzy trójkątnej

Przy twarzy trójkątnej należy starać się wyważyć proporcje wszystkich części twarzy . Zacznij od zrównoważenia czoła, nakładając średnie cienie po bokach i mocne na środku. Zmniejsz naturalne łuki brwiowe i zwiększ wewnętrzną linię oka, ale nie zmuszaj do jej podniesienia. Lekkie cienie nałóż na kości policzkowe i lekko zaokrąglij usta.

Jak wymyślić sześciokątną twarz

W przypadku twarzy sześciokątnej głównym zadaniem jest podkreślenie trzech regionów twarzy, dlatego użyj cieni, które przyciemniają wszystkie trzy części twarzy, aby wyrównać jej kształt. Należy wykonać łuk brwiowy o bardzo długiej i stromo wznoszącej się linii brwi , zwracając szczególną uwagę na to, aby opadająca linia ogonowa była tak samo długa jak poprzednia. Pocieniuj nos od góry do dołu za pomocą technik konturowania i nałóż róż na długą część kości policzkowych, która sięga blisko ust. Na koniec nadaj ustom objętość i podkreśl ich naturalny kształt, tak aby ich obecność została zauważona.

Wnioski dotyczące makijażu wizażu

To niektóre z technik, które możesz wykorzystać łącząc profesjonalną wiedzę z zakresu makijażu z nauką wizażu. Pamiętaj, aby zawsze mieć otwarty umysł, aby uczyć się z różnych dyscyplin, które możesz zastosować w swojej pracy.

Jak widać, wizaż stał się niezbędnym narzędziem w branży makijażu i mody ze względu na całą wiedzę, którą wnosi do sektora. Wiedza ta jest bardzo przydatna w pracy nad makijażem klientek, ponieważ pomaga skorygować lub podkreślić defekty lub cechy w ich naturalnych cechach. Wiedząc, jak podzielona jest twarz, jakie są jej części, elementy i jak się ze sobą wiążą, będziesz mogła działać na jej podstawie i stosować makijaż w sposób bezpieczniejszy i bardziej efektywny, nie wspominając o możliwości zwiększenia grona klientów, a także rentowności Twojej firmy.

Zacznij stosować tę wiedzę o wizażu w makijażu i przenieś swoją karierę na wyższy poziom.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wizażu w makijażu

Czym jest wizaż w makijażu?

Jest to zestaw technik określających najlepszy makijaż w zależności od typu twarzy klientki.

Co to jest wizgizm i rodzaje twarzy?

Jako taki, visagism odpowiada na zrozumienie cech każdego typu twarzy, aby wyznaczyć jego parametry.

Jakie znaczenie ma wizaż w makijażu?

Ogólnie rzecz biorąc, wizaż w makijażu jest przydatny, aby osiągnąć lepsze rezultaty w tego typu pracach estetycznych.

Możesz być również zainteresowany:

  1. Rozjaśnianie włosów: co to jest, rodzaje, produkty i zalecenia
  2. Kolorymetria w makijażu
  3. 7 etapów rozjaśniania włosów: pomóż swoim klientom osiągnąć idealny styl.
  4. Oprogramowanie dla salonów

Story Page