Fryzjer i jego stołek - idealny duet

Komfort w salonie fryzjerskim jest uważany za jego największą wartość, większą nawet niż ciekawy design i jakość podstawowych usług. W tej sytuacji zapominamy jednak, że nie tylko klient powinien czuć się komfortowo u fryzjera. Fryzjer powinien czuć się komfortowo również w tym momencie, ponieważ będzie pracował przez wiele godzin dziennie.

Dużą pomocą może być dla niego profesjonalny stołek fryzjerski na kółkach, zwany hoker. Fryzjer może na nich siedzieć w pracy, przyczyniając się do odciążenia kręgosłupa i poprawy swojej pozycji w pracy.

Ten dobry kosztuje 300 zł. Większość modeli nie posiada oparcia siedzenia i porusza się na pięciu kółkach. Posiada również gazową lub olejową (rzadko) regulację wysokości, dzięki czemu można ją dostosować do potrzeb kilku fryzjerów jednocześnie. Regulacja wysokości jest zróżnicowana, zwykle w zakresie około 60-80 cm i trzeba zauważyć, że zakres nie był zbyt mały lub zbyt duży dla różnych użytkowników. Siedzisko powinno być wygodne. Może być gruby, są też stołki z siedziskiem o grubości do 8 cm, ale niekoniecznie. Dobre stołki fryzjerskie mają zazwyczaj imitację skóry użytej do pokrycia, która pozwala nam wybrać jeden z 40 różnych kolorów.

Niektóre osoby lepiej pracują używając stołka z oparciem. Stołek fryzjerski z oparciem to po prostu krzesło z małym, czasem regulowanym oparciem.

Stołek porusza się na kółkach. Jego podstawa to zazwyczaj pięcioramienny, gwiaździsty kształt. Trudno jest znaleźć inne. Co jakiś czas kółka trzeba będzie wymienić i wtedy warto zainwestować w produkty z twardą gumą, która nie zużyje się zbyt szybko i nie uszkodzi podłogi. Ich koszt to około 65 zł. Zazwyczaj nie ma potrzeby szukać specjalnych kółek do modelu stołka. Są one na tyle uniwersalne, że można je kupić, ponieważ prawie zawsze pasują. Koła można kupić w jednej firmie, które będą odpowiednie do stołka fryzjerskiego wyprodukowanego przez inną firmę. Sama wymiana jest również bardzo prosta i nie powinna zająć więcej niż kilka minut, nawet osoba bez umiejętności manualnych, a taki fryzjer nie.

Story Page